Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Lai uzlabotu iedzīvotāju drošību un nodrošinātu sabiedrisko kārtību, aizvien tiek papildināts videonovērošanas kameru klāsts. Tās ir izvietotas ne tikai pilsētā, bet arī citviet novadā un ļoti palīdz gan Talsu novada pašvaldības policijas darbam, gan Valsts policijai.

Lai uzlabotu iedzīvotāju drošību un sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, Talsu  novada pašvaldības policisti ciešā sadarbībā ar Valsts policiju aizvien aktīvāk darbā izmanto modernās tehnoloģijas – videonovērošanas kameras, kas izvietotas ne tikai Talsu pilsētā, bet arī citviet novadā. Gadu gaitā novērošanas kameru tīkls ir audzis, un pērn Talsu novadā sabiedriskās vietās tika izvietotas 19 jaunas videonovērošanas kameras.

Videonovērošanas kameras un jaunākās videoierakstu programmatūras uzlabo un veicina efektīvāku sabiedriskās drošības aizsardzību. Šobrīd sabiedrisko kārtību un drošību pilsētas vidē un novadā kopumā uzrauga 194 videonovērošanas kameras. No tām 19 tika ierīkotas pagājušā gadā. Tās izvietotas aktuālajās cilvēku pulcēšanās vietās, īpaši uzmanību pievēršot visaktīvākajām likumpārkāpumu zonām, piemēram, atpūtas vietām, izglītības iestādēm, rotaļlaukumiem, kā arī bīstamām satiksmes vietām. Tāpat iedzīvotāji nereti saskaras ar situāciju, kad pie mājām izvietotos atkritumu konteinerus piepilda citu iedzīvotāju atkritumi. Sabiedriskās kārtības pārkāpumu un noziedzīgu nodarījumu atklāšana ir pietiekami liela, tāpēc videonovērošanas sistēma ir lielisks darba instruments mūsu kārtības sargiem.

Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Grīnvalds stāsta, ka videonovērošanas kameras palīdz cīņā ar pretlikumīgām darbībām un to skaita palielināšana sekmē drošības uzlabošanu. Mazsvarīgi nav, ka kameras disciplinē iedzīvotājus, un potenciālais noziedznieks, zinot, ka darbojas novērošanas kamera, nesaņemsies uz noziedzīgu rīcību.

Kopš pērnā gada novembra Balgales pagasta pārvalde papildināja savu teritoriju ar vienu jaunu videokameru, kas pēc iedzīvotāju ierosinājuma tika uzstādīta pie atkritumu konteineriem. Par tikpat vērtīgu teritorijas uzraugu kalpo jaunas un modernas digitālās videonovērošanas kameras arī Sabilē, kopumā 2020. gadā uzstādot astoņas kameras četrās dažādās vietās. Tāpat Spārē, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un fiksētu negodprātīgos, pie ārsta prakses ēkas pagājušajā gadā izvietotas trīs videokameras. Savukārt šī paša izvirzītā mērķa – ielu noziedzības, kā arī citu likumpārkāpumu skaita dinamikas samazināšanai, Talsu pilsēta pērn ir papildinājusi savu teritoriju ar septiņām jaunām videonovērošanas kamerām. Talsos kameras tika izvietotas sadzīves atkritumu šķirošanas punktos, pie Zvaigžņu ielas gājēju celiņa, kas ved uz pilsētas bērnu rotaļu laukumu, kā arī Talsu skeitparkā. Visas kameras ir pieslēgtas kopējam Talsu novada pašvaldības policijas tīklam.

Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks M. Grīnvalds skaidro, ka videonovērošanas kameras policijas darbiniekiem ļauj veikt mērķtiecīgāku un efektīvāku patrulēšanu, operatīvi reaģējot un iekļaujot ikdienas maršrutos vietas, kur kameras ir fiksējušas neatļautas vai aizdomīgas darbības. Talsu novadā katru gadu videonovērošanas tīklu papildina jaunas kameras, kas paver daudz plašākas iespējas pārkāpumu fiksēšanai, novēršanai un ļauj vēl efektīvāk reaģēt iedzīvotāju drošību apdraudošās situācijās.

“Attīstoties modernajām tehnoloģijām, kvalitatīvākas kļūst arī videonovērošanas kameras, piemēram, tās sniedz skaidru, augstas kvalitātes krāsainu attēlu naktī un citas vājas gaismas apstākļos, tāpat izmantojam transportlīdzekļu numuru zīmju atpazīšanas kameras. Šīs tehnoloģijas ļauj efektīvi cīnīties ar zādzībām un pārkāpumiem,” stāsta Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks.

Videonovērošanas tīkla paplašināšanā tika ieguldīti gandrīz 9030 eiro.

Raksta autors: Renāte Freiberga
Avots: Talsu Televīzija, talsunovads.lv

Jūs varētu interesēt:

Izgaismotais Skrīveru skeitparks

Skrīveru jaunajā skeitparkā ierīkots apgaismojums un videonovērošana

13.janvārī 2021

Reģioni

Jaunā skeitparka teritorijā pabeigta apgaismojuma ierīkošana, tagad sportotāji to varēs izmantot arī vakara stundās. Atgādinām gan, ka ziemā, kad laukumu klāj sniegs, tas nav piemērots aktivitātēm. Šoruden Skrīveros, Dzelzceļnieku ielā 5A, pabeigta skeitparka būve, šo projektu īstenoja Skrīveru biedrība “Baravikas”. Savukārt Skrīveru novada dome jau rudenī sakārtoja celiņu, kas ved uz šo atpūtas zonu, kā …

“Smaidīga” ātruma kontrole Iecavā

27.novembrī 2020

Reģioni

Lai uzlabotu satiksmes drošību, Iecavā Baldones ielā ierīkotas ātruma kontroles ierīces, kas informē braucējus par braukšanas ātrumu saskaņā ar izvietotajām ātrumu ierobežojošām zīmēm. Papildus fiksētajam ātrumam attiecīgi zaļā vai sarkanā krāsā uz ekrāna parādās arī smaidīga vai bēdīga sejiņa – tā vairāk orientēta uz mazajiem bērniem, kas varētu papildus motivēt savus steidzīgos vecākus braukt lēnāk. …

Termokamera – uzņēmuma drošības garants slimību izplatīšanās mazināšanai

03.oktobrī 2020

Risinājumi

Termokamera ir viens no risinājumiem, kā efektīvi kontrolēt darbinieku ķermeņa temperatūras izmaiņas un jau laicīgi pamanīt paaugstinātu temperatūru. Termiskā attēlveidošana ir ieviesta jau agrāk, lai redzētu tumsā. Mūsdienu tehnoloģijas pielietojums ir ticis paplašināts pielāgojoties pieprasījumam un to šobrīd var izmantot cilvēku grupu veselības monitrēšanai un aizsardzībai. Arvien vairāk uzņēmumu, valsts iestāžu, organizāciju un veselības iestāžu …