Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Sākot ar 2019 gada 1. decembri, Skrundas novadā videokameras ir pieslēgtas vienotam Kurzemes tīklam, kas palīdzēs uzlabot drošību. Tās iegādātas Latvijas un Lietuvas kopprojektā.
Iesaistījušās Aizputes, Brocēnu, Dundagas, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Priekules, Rojas, Rucavas, Saldus, Skrundas, Talsu, Vaiņodes un Ventspils novada pašvaldības. Partneri Lietuvā – Kretingas, Pluņģes un Skodas rajons. Projektu kūrēja Kurzemes plānošanas reģions. Pieslēgšanās tīklam nozīmē to, ka ikviena pašvaldības policija vai Valsts policija no novada, ar kuru noslēgts līgums, var palūgt ierakstus, piemēram, krimināllietas izmeklēšanai.

Skrundas novada dome papildus 15 kamerām ierīkojusi vēl trīs augstas izšķirtspējas elektroniskās acis. Ir arī mūsdienīgs, jaudīgs serveris, kurā visi ierakstītie videomateriāli noteiktu laiku automātiski uzglabāsies. „Mūsu izmaksas bija aptuveni 23 000 eiro, no kuriem 10% sedza pašvaldība,” skaidro attīstības nodaļas vadītājs Edgars Zeberliņš. „Mēs videonovērošanai Skrundā ierīkojām tikai minimāli nepieciešamāko. Nekādas ekstras.”

Latvijas – Lietuvas pārrobežu programmas projektā Videonovērošanas kameru uzstādīšana, veicinot drošības pasākumus Latvijā un Lietuvā budžets ir nepilni 589 000 eiro, tajā skaitā ap pusmiljons eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, bet 15% jeb ap 88 000 eiro ir nacionālais finansējums.

Ieguldījums jau devis rezultātus, un kā piemērs tiek minēta trīs velosipēdu zādzība Durbē, kur ar videokameru palīdzību vainīgie atpazīti. „Lai arī projekts beidzies, ikviena pašvaldība arī turpmāk varēs vienotajam tīklam pieslēgties,” stāsta projekta Videoguard vadītājs Edvīns Drigins. „Katra pašvaldība savu kapacitāti izvērtē.” Tas arī ir iemesls, kamdēļ Kuldīgas novads šajā projektā nav piedalījies, jo pašvaldība jau bija iesaistījusies daudzos citos, bet nav izslēgts, ka arī tā novērošanas tīklam pievienosies.

2020. gadā Lai pilsētā uzlabotu drošību, Skrundā izvietotas 7 jaunas video novērošanas kameras. Tās ir liels atbalsts pašvaldības policijas ikdienas darbā, sniedzot ieskatu dažādās pilsētas vietās. Vairāk stāsta Skrundas TV.

Autori: Alberts Dinters, TV Skrunda
Avoti: kurzemnieks.lv, youtube.com

Jūs varētu interesēt:

Labiekārto un uzstāda drošības un audio sistēmu Salaspilī

22.aprīlī 2020

Pilsētas, Risinājumi

Iestājoties pavasarīgi siltam laikam, cilvēkus arvien vairāk dodas pie dabas. Protams, ka Salaspils pludmale ir atpūtnieku iecienīta vieta, bet atcerēsimies par drošības pasākumiem. Pludmalē ir ierīkotas video novērošanas kameras un uzstādīti skaļruņi, lai varētu atpūtniekus informēt un brīdināt ievērot valstī noteiktos ierobežojumus saistībā ar COVID- 19 izplatību. Skaļruņi tiks uzstādīti arī citviet- rotaļu, sporta laukumos …

Uzlabos videonovērošanu Gulbenē

26.februārī 2020

Pilsētas, Reģioni

Saskaņā ar izsludināto tirgus izpēti Gulbenē ar jaunām videonovērošanas ierīcēm būs aprīkots Ābeļu un Rīgas ielu krustojums, Rīgas un Bērzu ielu krustojums, kā arī Brīvības ielas rotācijas aplis. Ar tehniski jaunām iekārtām tiks nodrošināta arī pašvaldības policija, kuras darbinieki savā birojā pie ekrāna var sekot līdzi pilsētas jau esošajām videonovērošanas kamerām, kā arī sekos līdzi …

Video novērošanas kameru uzstādīšana, veicinot drošību Latvijā un Lietuvā

01.decembrī 2019

Reģioni, Risinājumi

Kurzemes plānošanas reģions no 2019. gada jūnija līdz decembrim veica projektu: “Video novērošanas kameru uzstādīšana, veicinot drošības pasākumus Latvijā un Lietuvā”, (VideoGuard), Eiropas reģiona attīstības fonds, Nr. LLI-258 Projekta vispārējais mērķis ir  uzlabot projekta partneru teritorijās esošo tiesībsargājošo institūciju kapacitāti un veicināt juridisko un administratīvo pārrobežu sadarbību starp tām, lai uzlabotu un padarītu efektīvāku sabiedriskās …