Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
mikroviļņu kustības sensori

Apsardzes sistēmu viens no drošības līmeņiem ir perimetra apsardzes iekārtas, kuru uzdevums ir detektēt apsargājamās teritorijas pārkāpuma faktu. Perimetra detektorus var pieslēgt apsardzes sistēmai un signalizācijas režīmā saņemt trauksmes signālu par fiksētu nesankcionētu iekļūšanu teritorijā. Ir vairāki perimetra apsardzes tehniskie risinājumi. Kuru no tiem izvēlēties, skaidro Videoprojekts Baltija drošības speciālisti. 

Mikroviļņu perimetra barjeras

Efektīvākais perimetra aizsardzības paņēmiens ir mikroviļņu barjeras, ko aizvien aktīvāk izmanto ražošanas uzņēmumi. Jaunā mikroviļņu barjeras tehnoloģija spēj izmantot mikroviļņu telpas pārklājumu ar virziena staru priekšrocībām, krietni pārspējot iepriekšējo mikroviļņu un infrasarkano tehnoloģiju robežas. Šī tehnoloģija spēj raidīt mikroviļņu starus ļoti šauru koridoru aizsardzībai, sākot no 1m platuma koridora.

Mikroviļņu barjeru sistēma novērtē saņēmtā signāla variācijas, pamatojoties uz objekta lielumu, tā blīvumu un šķērsošanas ātrumu. Izmantojot šos parametrus, tas var noteikt jebkuru iebrucēja klātbūtni. Jāunās mikroviļņu tehnoloģijas perimetra barjeras ir krietni noturīgākas pret nelabvēlīgiem laika apstākļiem un nelieliem dzīvniekiem, krītošām lapām un citiem viltus trauksmes apstākļiem. Tāpat nav nepieciešama bieža apkope, piemēram, vāka tīrīšana. Mikroviļņu sensori ir izturīgāki nekā IR sensori, padarot tos piemērotus āra un ilgstošas lietošanai.

Atšķirībā no infrasarkanajām barjerām, tiem nevar izlīst pa apakšu, ātri izskriet cauri vai pārkāpt pāri. Mikroviļņu sensoru darbībai ir nepieciešama lielāka jauda nekā infrasarkanajiem kustības sensoriem, taču tiem ir lielāka jutība un lielāka spēja uztvert kustību lielos attālumos.

Mikroviļņu perimetra barjera

Mikroviļņu barjeras līdzīgi kā jebkuras citas trauksmes signalizācijas iekārtas ir viegli pieslēdzamas pie teju jebkuras esošās apsardzes sistēmas. Mikroviļņu barjeras ir ieteicamas rūpniecības, dzīvojamo māju, biznesa teritorijām, militārajiem, lidostu vai citumu kompleksiem, kā arī visiem gadījumiem, kur nepieciešama milzīgi telpu, piemēram angāru, aizsardzība. Distance starp radītāju un uztvērēju ir atkarīga no sensoru modeļa un parasti var būt līdz 300m. Šādu barjeru cena gan ir ievērojami augstāka kā infrasarkano perimetra barjeru cena.

Infrasarkanās perimetra barjeras

Infrasarkanie sensori izmanto infrasarkano gaismu, lai noteiktu kustību. Drošības sistēmā šī kustība izraisa trauksmi, ieslēdzot gaismas vai sk

aņas signalizāciju, vai nosūtot trauksmes signālu. Drošības ierīcēs perimetra barjerām parasti tiek izmantoti aktīvie infrasarkanie sensori. Darbības pamatā ir infrasarkanais stars vai staru grupa ko veido optiska līnija starp raidītāju un uztvērēju. Objektam pārvietojas, uztvērējs var noteikt stara pārrāvumu un informēt par nesankcionētu iekļūšanu objektā.

infresarkanie sensori

Perimetra barjerās parasti vienlaicīgi  strādā vairāku staru līnijas starp raidītāju un uztvērēju. Detektoru nostrādei nepieciešams pārraut visus starus. Tas nozīmē, ka detektoru nevar viegli iedarbināt viena stara pārrāvums, ko var radīt krītošas lapas, lietus, sniegs, putni u.c. apstākļi.

Infrasarkano staru barjeras efektīvi var izmantot durvju vai vārtu aizsardzībai pret atvēršanu. Piemēram teritorijas, garāžu, noliktavu atvēršanas kontrolei. Distance starp infrasarkanās barjeras uztvērēju un raidītāju var būt līdz 200m. Viegli pieslēdzamas pie teju jebkuras esošās apsardzes sistēmas.

Infrared security

Agrāk infraskano staru barjeras vislabāk novērtēja pret viltus trauksmēm, tomēr pašlaik tās pārspēj jaunākās paaudzes mikroviļņu barjeras. Taču infrasarkano barjeru cenas ir krietni zemākas par jaunās paaudzes mikroviļņu perimetra barjeru cenām.

 

Kombinēto tehnoloģiju perimetra barjeras.

Vairāki ražotāji piedāvā perimetra barjeras, kuras vienlaicīgi izmanto mikroviļņu un infrasarkano tehnoloģiju rsinājumus. Šis risinājums var būt drošākais risinājums līdz 100m distancēs. Tomēr obligāti nepieciešams izvērtēt, vai šajās sistēmās tiek izmantota jaunākās paaudzes mikroviļņu tehnoloģijas un vai tās spēj dot praktiski lielāku pienesumu kā mikroviļņu perimetra barjeras.

Infrasarkanās mikroviļņu

 

Jūs varētu interesēt:

Videonovērošanas uzstādīšana

Kandavā videonovērošana uz optiskā tīkla bāzes

12.martā 2021

Reģioni, Risinājumi

Kandavas pilsēta jau kopš 2015. gada lieto Videoprojekts Baltija uzstādīto sistēmu. Kandavas novada pašvaldības policijas vadība ir ļoti apmierināta ar novērošanas kameru sistēmas pienesumu drošības uzlabošanai. Pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Zariņš informē, ka vairumā pārkāpumu fiksēšanā, kas notiek Kandavā, tiek izmantota arī videonovērošanas sistēma. Kandavas centrā ir uzstādītas gan fiksētas, gan grozāmas gan arī transportlīdzekļu …

Lauksaimnieku īpašumus sargā radari un analītikas kameras

10.martā 2021

Risinājumi, Uzņēmumi

2020.gads nesis jaunas iespējas plašu teritoriju aizsardzības nodrošināšanai ar viedām tehnoloģijām. Tie ir tālas darbības radari, kas līdz pat 120 metru lielā attālumā spēj identificēt cilvēka vai transportlīdzekļa kustību un tā mainīgās koordinātas nodot grozāmajai kamerai, kas šo kustīgo objektu pietuvina un izseko. Kamera savukārt ir aprīkota ar analītikas funkciju, kas visus notikumus, kas ir …

Pie Daugavas uzstādīs vēl vienu videokameru zivju resursu aizsardzībai

24.februārī 2021

Reģioni, Risinājumi

Jēkabpils dome nolēmusi īstenot Daugavas zivju resursu aizsardzības projektu, iegādājoties un uzstādot vēl vienu grozāmu videokameru. Vairāku gadu garumā Jēkabpils pašvaldībai ir noslēgti līgumi ar Krustpils no­vada pašvaldību par sa­darbību malu zvejniecības samazināšanā. 2020. gadā dome, īstenojot Zivju fonda projektu, uzstādīja grozāmo IP kameru zivju resursu aizsardzībai zem Daugavas tilta. 2020. gada novembrī tika iesniegts …