Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Stopiņu pašvaldības policijas monitoringa centrs

Stopiņu novada pašvaldības policija ikdienā veic videonovērošanu Stopiņu novada administratīvajā teritorijā. Tās mērķis ir nodrošināt iedzīvotāju un viesu mieru, drošību, kā arī, ja tiek konstatēti likumpārkāpumi – tos pārtraukt, noskaidrot pārkāpumu izdarījušās personas un saukt pie atbildības likumā paredzētajā kārtībā.

Videonovērošana publiskās vietās Stopiņu novadā tiek nodrošināta kopš 2014. gada. Sākumā tika uzstādītas pirmās 2 videonovērošanas kameras Līgo parkā un katru gadu, ar pašvaldības atbalstu, video novērošana tika attīstīta un šobrīd tā jau tiek veikta ar 34 video novērošanas kameru izmantošanu, tajā skaitā Stopiņu novada ciemu centros Ulbrokā, Upeslejās, Sauriešos, Līčos un Cekulē.

2021. gadā ir uzstādīta viena papildus kamera un sadarbībā ar “Videoprojekts Baltija” pabeigta video novērošanas posteņa modernizācijas 1.kārta, līdz ar ko ir palielināta iespēja uzstādīt un tiešsaistē novērot līdz 70 kamerām. Pamazām tiek apzināta situācija un tiek domāts par administratīvi teritoriālo reformu, kā rezultātā būs jāplāno video novērošanas centra paplašināšana un kapacitātes audzēšana. Kā nākamo attīstības soli mēs redzam vēl viena video novērošanas posteņa izveidi, kas nākotnē jau ļautu tiešsaistē novērot vairāk kā 100 kameras.

Pašvaldības policijai īpašu vērību pievēršot videonovērošanas sistēmas modernizēšanai un digitālo videokameru uzstādīšanai, jaunais centrs jau tagad dod redzamus rezultātus sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.

 

Pēdējo gadu laikā, kad aktīvi tiek izmantotas tehnoloģijas, kas palīdz pašvaldības policijai veikt savus pienākumus, ir redzami būtiski ieguvumi. Ir iespēja daudz mērķtiecīgāk vadīt policijas patruļgrupu darbu. Izmantojot video novērošanu, tiek atklāti, un arī savlaicīgi novērsti likumpārkāpumi. Tā piemēram, pēdējo nedēļu laikā tika novērotas un pēc tam arī aizturētas vairākas personas saistībā ar narkotisko vielu apriti.

Kādas darba dienas naktī Stopiņu pagasta pašvaldības policijas darbinieki vienā no videokamerām Ulbrokā pamanīja novietotu transportlīdzekli, kurā sēdošie jaunieši veic uztinamās cigaretes sagatavošanu smēķēšanai. Turpinot novērot jauniešu darbības, bija redzams, ka jaunieši aiziet no transportlīdzekļa mazāk apgaismotā vietā, kur kopīgi izsmēķē sagatavoto cigareti, pēc kā atgriežas transportlīdzeklī. Tā kā videonovērošanā redzētais radīja aizdomas par nelikumīgas izcelsmes vielu smēķēšanu, uz notikuma vietu tika nosūtīta policijas ekipāža. Transportlīdzeklis ar jauniešiem jau bija uzsācis kustību, līdz ar ko tika apturēts. Veicot personu pārbaudi, policisti konstatēja, ka vadītāja un blakussēdētāja uzvedība liecina, ka pirms sēšanās pie spēkrata stūres, iespējams, lietotas narkotiskās vielas. Viens no jauniešiem atzina, ka esot smēķējuši marihuānu. Pašvaldības policijas darbinieki veica personu aizturēšanu un nodeva Valsts policijai procesuālo darbību veikšanai.

Pēdējo divu gadu laikā, pateicoties tieši video novērošanai, ir atklāti un novērsti vairāk nekā 600 pārkāpumi. Redzot šādu ieguvumu, viennozīmīgi ir vērts turpināt videonovērošanas attīstību novadā.
avots: stopini.lv
videosižets: ReTV

Jūs varētu interesēt:

Degpunktā: Sauriešos aizturēta jauniete stiprā alkohola reibumā

28.februārī 2022

Policija, Reģioni

TV3 Raidījums “Degpunktā” vēsta par kādu jaunieti, kuru Ropažu novada pašvaldības policija aizturējusi stiprā alkohola reibumā. Ropažu novada pašvaldības policijas videonovērošanas centra darbinieks ar Sauriešos izvietotajām video kamerām piefiksējis kādu jauniešu trijotni, kas radījis aizdomas, ka pieturā sēdošās meitenes varētu būt piedzērušās, turklāt vēl vismaz caur kameras aci šķitis, ka visas trīs ir ļoti jaunas. …

Augstas izšķirtspējas novērošanas video – šodienas nepieciešamība

21.februārī 2022

Pilsētas, Reģioni, Risinājumi

Drošības un novērošanas tehnoloģijas nekad nav bijušas labākas, kā šobrīd, taču joprojām ir daudz incidentu, kur nekvalitatīvs un graudains novērošanas video attēls draud izgāzt izmeklēšanu. Eksperti runā, ka novecojušas vai nepietiekamas jaudas iekārtas var fiksēt noziegumu, bet ne atpazīt noziedzniekus. Katru gadu policija visā pasaulē savāc miljoniem stundu video pierādījumu, sākot no novērošanas sistēmām banku …

Gadumijas vēlējums

22.decembrī 2021

Pilsētas, Reģioni, Uzņēmumi

Dārgo, Klient! Mēs vēlamies pateikt Jums PALDIES! Paldies par uzticēšanos, novērtējumu, pieredzi un paldies par līdzšinējo, kā arī nākotnes sadarbību! Šeit, uzņēmumā, ļoti augstu vērtējam Jūsu dotās iespējas mums darīt lietu, ko mīlam, un aizvien celt savu profesionalitātes un kvalitātes līmeni, darbojoties Jūsu uzņēmumos un novados. Mūsu ikdienas lielā rūpe ir un paliek apmierināts klients. …