Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Šī gada pavasarī Latvijā ražotās un starptautisku atzinību guvušās video menedžmenta programmatūras ražotājs LUXRIOT sadarbībā ar partneri Latvijā – Videoprojekts Baltija SIA un citiem, organizēja vebināru “Latvijas pašvaldību pieredze videonovērošanas pārvaldē”.

Šāds vebinārs tika rīkots ar mērķi dot papildu ieguldījumu un konsultēt pašvaldību pārstāvjus par jaunākajām iespējām un tehnoloģijām videonovērošanas programmatūras risinājumos un pielietojumā, kas īpaši aktuāls tieši pašvaldību darbā, un vienlaicīgi gūt atgriezenisko saiti no pašvaldībām un to policijas darbiniekiem, kas dalījās ar pieredzi sistēmas lietošanā un labākās prakses piemēros.

Luxriot programmatūras interfeiss

Pilsētu videonovērošana

Ikdienā pašvaldības joprojām saskaras ar tādām ikdienas problēmām, kā huligānisms, vandālisms, zādzības, transporta pārkāpumi, braukšana dzērumā, atkritumu utilizācija neatļautās vietās utml. Visos šajos gadījumos ir nepieciešama operatīva reakcija.

Videonovērošanas programmatūra ir tikai viens no elementiem kopējā pilsētu drošības sistēmā, tomēr tas ir ļoti svarīgs, jo kombinācijā ar videonovērošanas kamerām, skaļruņiem un citiem sistēmu elementiem, var nodrošināt sekojošas funkcionalitātes:

 1. Ar programmatūru iespējams integrēt visdažādāko zīmolu un vecumu videonovērošanas kameras un ierīces vienotā un pārvaldāmā sistēmā. Klasiska situācija ir gadu gaitā bez projekta iepirktas un uzstādītas dažādu zīmolu un parametru kameras, kuru efektīva pārvaldība bez centralizētas menedžmenta sistēmas nav iespējama.
 2. Luxriot risinājums ir sevi pierādījis, kā efektīvs rīks gan maziem, gan lieliem monitoringa centriem, ar kura palīdzību iespējama kameru izvietojuma efektīva pārvaldība bez speciālām papildu iekārtām, kas attiecīgi dod iespēju būtiski ietaupīt uz iekārtu rēķina.
 3. Videonovērošanas sistēmas tīkla pārvaldība nereti sastāv no daudzām komponentēm, līdz ar to kvalitatīva datu plūsma starp iekārtām rada izaicinājumus, ko attiecīgi iespējams identificēt un risināt ar programmatūras palīdzību.
 4. Integrācija ar iekārtām, kas būtiski paaugstina policijas darba efektivitāti, piemēram, audio skaļruņi, mobilo ierīču izmantošana ikdienas darbā.
 5. Google Maps karšu un telpu plānu izmantošana ātrai navigēšanai pa novērošanas punktiem.
 6. Kopējās videonovērošanas sistēmas vajadzību nodrošināšana, piemēram, datu glabāšanas ilguma pielāgošana izmantojot attēla replikācijas iespējas, tādējādi taupot pašvaldību līdzekļus 3 mēnešu ierakstu glabāšanas nepieciešamībai, ka arī rezerves serveru ieslēgšana nepieciešamības gadījumā, lai saglabātu pastāvīgu un nepārtrauktu sistēmas darbību.

 

Automašīnu numuru fiksēšana

Liela uzmanība tika pievērsta ērtām programmatūras lietošanas priekšrocībām:

 • analītika, paziņojumi un rīki, kas atvieglo operatora ikdienu,
 • operatīvo darbinieku piekļuve kamerām no telefona vai planšetes,
 • transportlīdzekļu un ķermeņa kameru automātiska augšupielāde uz serveri
 • sekošana vēlamajam objektam no vairākām pieejamajām kamerām
 • transportlīdzekļu numuru atpazīšana, kas palīdz operatīvi reaģēt auto zādzības gadījumā.

 

Operatīvo darbinieku pieslēgšanās sistēmai ar telefonu

Pašvaldību videonovērošanas uzlabojumu veiksmes stāstu pieredzē izskanēja vandālisma un nekārtību novēršana pilsētvidē, ar auto saistītu situāciju fiksēšana: auto zādzības, bojāšana, agresīva uzvedība uz ceļa, stāvēšana neatļautās vietās, braukšana dzērumā un satiksmes negadījumi, kā arī atkritumu apsaimniekošanas kontroles uzlabojumi.

Luxriot vairāk nekā 98% klientu atrodas ārzemēs – Argentīnā, Jaunzēlandē, Japānā un daudzās Eiropas un Āzijas pilsētās. Uzņēmums strādā ar objektiem, kur kameru skaits pārsniedz vairākus tūkstošus. Piemēram Stambulas pilsētas novērošanas sistēma darbojas ar Luxriot programmatūru un apstrādā vairāk nekā 3000 kameru. Latvijā Luxriot programmatūru izmanto pilsētas novērošanas sistēmas Salaspilī, Dobelē, Valmierā un citās.

Pasaulē ir tendence, ka programmatūras ražotāji apvienojas ar videonovērošanas kameru ražotājiem. Luxriot šādā modelī neiesaistās, jo tas var radīt situāciju, ka programmatūra labi strādā tikai ar konkrēta zīmola kamerām. Luxriot šobrīd garantē, ka viņu risinājumi vienlīdz labi strādās ar gandrīz jebkura ražotāja videonovērošanas ierīcēm.

Uzņēmums strādā pie analītikas programmas, kas spēj analizēt cilvēku uzvedību. Novērošanas sistēma ar programmas palīdzību laikus pamanīs neatļautu pulcēšanos, kautiņus, bezpalīdzībā nokritušu vai agresīvu personu un ziņos par to sistēmas operatoram, kurš šo informāciju operatīvi varēs nodot tālāk.

 

 

Par Luxriot:

Latvijas programmatūras izstrādes uzņēmums Riot Engineering SIA palīdz uzlabot drošību kā globāli, tā lokāli – piedāvājot un nodrošinot ar Luxriot zīmola video menedžmenta programmatūru dažādu konfigurāciju objektus.

Luxriot programmatūra nodrošina drošības sistēmu menedžmentu ne tikai lidostās Lielbritānijā, demilitarizētā zonā starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju un Ankaras ielās Turcijā, bet kopumā 196 valstīs, tāpat arī daudzās Latvijas pašvaldībās.

Saite uz programmatūras brošūru šeit.

Intereses gadījumā un cenu piedāvājuma saņemšanai aicinām sazināties ar mūsu menedžeriem.

Jūs varētu interesēt:

Dobeles Ūdens

Videonovērošanas sistēmas uzlabos drošību divos SIA “Dobeles Ūdens” objektos

10.maijā 2021

Reģioni, Uzņēmumi

2021. gadā divos SIA “Dobeles Ūdens” objektos notiks videonovērošanas sistēmas izbūve ūdens sagatavošanas stacijā „Pīlēni” (Krimūnu pagasts, Dobeles novads) un notekūdeņu attīrīšanas ietaisēs „Krīgeri” (Bērzes pagasts, Dobeles novads). Pasūtītājs: SIA „DOBELES ŪDENS”, reģ. Nr. 45103000470 Pretendents, kuram  piešķirtas tiesības slēgt līgumu: SIA “Videoprojekts Baltija”, reģ.Nr.40103322206 Pretendenta piedāvātā līgumcena: EUR 4 388,43 (bez PVN) Izvēlētā piedāvājuma raksturojums un nosacītās …

videnovērošana naktī

Pilnkrāsu videonovērošana kļūst neatsverama naktīs

20.aprīlī 2021

Risinājumi

Mūsdienās visām videonovērošanas kamerām ir spēja notvert attēlu arī tumšā vidē vai telpā, taču šī attēla kvalitāte ir ikviena ražotāja lielākais izaicinājums, jo nav noslēpums, ka liela daļa nelikumību un negadījumu notiek tieši tumsas aizsegā. Runājot par drošību naktī, video materiāla kvalitātei nereti ir izšķiroša nozīme, ko diemžēl tradicionālās novērošanas kameras ar vai bez infrasarkanā apgaismojuma …

Videonovērošana policija

Videokameras palīdz notvert huligānus Salaspilī

02.aprīlī 2021

Pilsētas, Policija

Četru jauniešu huligāniskās izdarības naksnīgajā Salaspilī sīki un smalki dokumentējušas videonovērošanas kameras. Domājams viņiem tuvākajā laikā, vēl ne reizi vien, būs jāiegriežas Salaspils policijas iecirknī. Nakts vidū, viens no Salaspils videonovērošanas centra darbiniekiem monitoros ievērojis kādu jautru jauniešu četrotni, kas bezbēdīgi slājusi pa praktiski tukšajā pilsētas ielām. Tā kā bija nakts un cilvēku nebija daudz, …