Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Videoprojekts Baltija

Iecavā 20. jūlijā sešās iedzīvotāju blīvi apmeklētās vietās tika uzstādītas astoņas videonovērošanas kameras.

Divas kameras atrodas Iecavas novada domes iekšpagalmā un divas Iecavas estrādē. Pa vienai kamerai ir izvietots Iecavas tirgū, pie Pārupes gājēju tilta, stāvlaukumos Rīgas ielā 35 un pie Iecavas evaņģēliski luteriskās baznīcas. Tiks uzstādītas arī zīmes, kas norāda uz to, ka notiek videonovērošana.

«Cilvēki jau sen lūdza, vai nav iespējams uzstādīt videonovērošanas kameras, taču vairāku gadu garumā nevarējām šo lūgumu iekļaut domes budžetā,» skaidro novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis. «Kameras izlēmām uzstādīt vietās, kur notiek aktīva cilvēku kustība, kā arī tur, kur būtu nepieciešama papildu drošība. Cerams, ka tagad mēs varēsim novērst tilta margu laušanu, automašīnu bojāšanu un estrādes demolēšanu.» Priekšsēdētājs piebilst, ka iegūtais videomateriāls būs labas kvalitātes, un vajadzības gadījumā būs iespējams noskatīties pat vairāku dienu ierakstus.

Līdz šim Iecavas teritorijā bija divas videonovērošanas ierīces – uz mājas jumta Edvarta Virzas ielā 25, kas ļāva novērot autoostu, kā arī Rīgas un Edvarta Virzas ielas krustojumu, un bijušā skeitparka teritorijā, kas šobrīd ir pārveidots par hokeja laukumu.

Pašvaldības iepirkumu «Videonovērošanas sistēmas piegāde un uzstādīšana» īstenoja SIA «Videoprojekts Baltija» un tā kopējās izmaksas bija 8993,93 eiro (ar PVN).

Autors: Diāna Špoģe
Izdevums: Iecavas Ziņas
avots: news.lv