Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Videoprojets iIcava

2021. gada aprīļa beigās lietošanā nodota videonovērošanas sistēma – 32 jaunas videonovērošanas kameras un monitoringa centrs ar specializētu analītikas programmatūru.

21 kamera ierīkota pašvaldības izglītības iestādēs gan ārpusē, gan iekštelpās, lai nodrošinātu  uzraudzību un kārtību, kā arī 11 kameras ierīkotas uz galvenajiem skolēnu pārvietošanās maršrutiem pa Iecavas ielām.

Uzstādīti dažādi kameru veidi. Virziena kameras uzstādītas vietās, kur nepieciešama pastāvīga novērošana konkrētos punktos (skolu apkārtne, gājēju pārejas, gājēju ceļi). Stratēģiski svarīgās vietās ar intensīvu kustību (Edvarta Virzas ielas krustojumā ar Rīgas ielu un  Baldones ielu) ierīkotas divas grozāmās kameras, kas spēj nodrošināt 360 grādu kustību un jaudīgu optisko palielinājumu ar attālinātu vadību no monitoringa centra.

Kameras ir profesionālas, ar augstu izšķirtspēju, krāsainu attēlu un labu redzamību tumsā. Visi kameru ieraksti tiek uzkrāti un glabāti monitoringa centrā vienu mēnesi. Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas telpās ir ierīkots mūsdienīgs monitoringa centrs, kur tiešsaistē var redzēt kamerās atspoguļoto, tāpat arī autorizētas personas var operatīvi piekļūt ierakstiem.

«Iegādātās kameras ir ar paaugstinātu izšķirtspēju un arī grozāmas. Izmantojot videonovērošanu, ir jau atklāti vairāki sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumi, tostarp alkohola lietošana neatļautās vietās, infrastruktūrās bojāšana un huligānisms» vērtē Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis. «Videonovērošanas sistēmai pievienotās kameras ļauj uzlabot mūsu darbu, jo vienlaikus varam attālināti novērot kārtību tirgū, autoostā, uz gājēju pārejām un citās sabiedriskās vietās.»

Videonovērošanas kameras ierīkotas Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta «Droša vide skolēniem un skolotājiem – kvalitatīvas izglītības pamats» (LLI-506; SAFE SCHOOL) ietvaros. Līguma izpildes tiesības atklāta iepirkuma konkursa rezultātā ieguva SIA «Videoprojekts Baltija» par summu 47 000,01 eiro.

Projekta finansējums Iecavas pašvaldībai ir 94 814,79 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums – 80 592,57 eiro. Projekta kopējais finansējums ir 452 585,75 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums – 384 697,86 eiro.

Ziņas avots: iecava.lv
Autori: Ineta Bramane, Anta Kļaveniece

Jūs varētu interesēt:

Luxriot programmatūra uzlabo drošību pašvaldībās un uzņēmumos

14.jūnijā 2021

Pilsētas, Reģioni, Risinājumi

Šī gada pavasarī Latvijā ražotās un starptautisku atzinību guvušās video menedžmenta programmatūras ražotājs LUXRIOT sadarbībā ar partneri Latvijā – Videoprojekts Baltija SIA un citiem, organizēja vebināru “Latvijas pašvaldību pieredze videonovērošanas pārvaldē”. Šāds vebinārs tika rīkots ar mērķi dot papildu ieguldījumu un konsultēt pašvaldību pārstāvjus par jaunākajām iespējām un tehnoloģijām videonovērošanas programmatūras risinājumos un pielietojumā, kas …

Dobeles Ūdens

Videonovērošanas sistēmas uzlabos drošību divos SIA “Dobeles Ūdens” objektos

10.maijā 2021

Reģioni, Uzņēmumi

2021. gadā divos SIA “Dobeles Ūdens” objektos notiks videonovērošanas sistēmas izbūve ūdens sagatavošanas stacijā „Pīlēni” (Krimūnu pagasts, Dobeles novads) un notekūdeņu attīrīšanas ietaisēs „Krīgeri” (Bērzes pagasts, Dobeles novads). Pasūtītājs: SIA „DOBELES ŪDENS”, reģ. Nr. 45103000470 Pretendents, kuram  piešķirtas tiesības slēgt līgumu: SIA “Videoprojekts Baltija”, reģ.Nr.40103322206 Pretendenta piedāvātā līgumcena: EUR 4 388,43 (bez PVN) Izvēlētā piedāvājuma raksturojums un nosacītās …

videnovērošana naktī

Pilnkrāsu videonovērošana kļūst neatsverama naktīs

20.aprīlī 2021

Risinājumi

Mūsdienās visām videonovērošanas kamerām ir spēja notvert attēlu arī tumšā vidē vai telpā, taču šī attēla kvalitāte ir ikviena ražotāja lielākais izaicinājums, jo nav noslēpums, ka liela daļa nelikumību un negadījumu notiek tieši tumsas aizsegā. Runājot par drošību naktī, video materiāla kvalitātei nereti ir izšķiroša nozīme, ko diemžēl tradicionālās novērošanas kameras ar vai bez infrasarkanā apgaismojuma …