Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Drošības un novērošanas tehnoloģijas nekad nav bijušas labākas, kā šobrīd, taču joprojām ir daudz incidentu, kur nekvalitatīvs un graudains novērošanas video attēls draud izgāzt izmeklēšanu.

Eksperti runā, ka novecojušas vai nepietiekamas jaudas iekārtas var fiksēt noziegumu, bet ne atpazīt noziedzniekus. Katru gadu policija visā pasaulē savāc miljoniem stundu video pierādījumu, sākot no novērošanas sistēmām banku automātos un mazumtirdzniecības veikalos un beidzot ar kamerām noliktavās un lidostās. Taču šo video kvalitāte bieži var būt tik slikta, ka tā var izjaukt nozieguma atrisināšanu.

Nekvalitatīvu novērošanas video attēlu dēļ var tikt apvainoti nevainīgi cilvēki vai nenotiesāti vainīgie. “Tas tumšais tēls cepurē neesmu es!” – ja tā izsprūk mazs veikala zaglis, tā ir maza nelaime, salīdzinājumā ar gadījumiem, kur tiek pazudinātas milzīgas vērtības, cilvēku veselība vai pat dzīvība.

Tiesneši un advokāti norāda, ka novērošanas kameru video ir daudz uzticamāki, kā liecinieki. Tie nespēj melot vai kaut ko aizmirst. Bet vecas kameras rāda neskaidru, miglainu vai graudainu bildi. Labs, skaidrs video var palīdzēt identificēt aizdomās turamos vai attaisnot nepatiesi apsūdzētos. Nekvalitatīvs video noved pie nesekmīgas izmeklēšanas. Bet, pat ja videoklipam nav skaidrākā attēla, tas joprojām var palīdzēt saimniecībai vai policijai labāk izprast, kā un kad noticis negadījums vai noziegums. Šādos gadījumos nekvalitatīvs video joprojām ir labāks par neko.

Pēdējo desmit gadu laikā kameru izšķirtspēja ir būtiski uzlabojusies un cenas par sistēmām ir samazinājušas, tomēr daudzi vadītāji joprojām nepamana saimniecības novecojušo drošības aprīkojumu. Pašlaik aizvien retāk sastopamas saimniecības un pašvaldības, kurās kameras ir vecākas par 7 gadiem. Tomēr vēl pastāv mazi vai seni uzņēmumi, kuriem ir iepriekšējās paaudzes drošības sistēmas, kuras īsti vairs neatbilst mūsdienu prasībām.

Dažkārt uzņēmumu vadītāji uzskata, ka šobrīd nav pietiekamu līdzekļu novērošanas kamerām. Diemžēl nelaimes gadījumā uzņēmuma zaudējumi un izdevumi ir daudz lielāki.

Atsevišķos gadījumos īpašumu pārvaldnieki apzināti pērk lētas un zemākas izšķirtspējas novērošanas sistēmas, kurām ir zemāka video kvalitāte, jo viņu tā brīža prasībām nav vajadzīgi pilnīgi skaidri attēli, ko varētu izmantot tiesā. Te var būt nepieciešams redzēt, vai kāds nav nokritis uz slidenas ielas, ja sētnieks nav pienācīgi izpildījis darbu, vai arī vajadzīgs redzēt, cikos kurjers ir atvedis sūtījumu. Šiem īpašumu pārvaldniekiem nav vajadzīgs pierādījumu kvalitātes video, bet viņiem ir nepieciešams zināt notikušā notikuma laiku un datumu. Šāda sistēma palīdz uzņēmumiem pārvaldīt savu īpašumu, neizmaksājot pārāk daudz naudas. Tomēr skarbā realitāte dažkārt dod mācību pārāk vēlu.

Pašlaik daudzi uzņēmumi un pašvaldības iegulda resursus, lai uzlabotu savu drošību. Tas parasti notiek pēc tam, kad viņiem ir bijis incidents, kas liek vēlēties, lai viņiem būtu bijusi labākas ierakstīšanas iekārtas.

Kandavas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Videoprojekts Baltija jau no 2015. gada uzstāda un izmanto gan fiksētas, gan grozāmas, gan arī transportlīdzekļu numurus reģistrējošas kameras, kas nodrošina augstas izšķirtspējas attēlus gan dienas gan nakts apstākļos.

Kandavas novada pašvaldības policija norāda, ka vairumā pārkāpumu fiksēšanā, kas notiek Kandavā, tiek izmantoti videonovērošanas sistēmas fiksētie materiāli. Tāpat ir secināts, ka pārkāpumu ir mazāk, jo drošības sistēma darbojas arī preventīvi – vietās, kur tiek veikta video novērošana, samazinās vandālisms, atkritumu nelegāla izmešana un uzlabojas satiksmes un sabiedriskā kārtība.

Jūs varētu interesēt:

Gadumijas vēlējums

22.decembrī 2021

Pilsētas, Reģioni, Uzņēmumi

Dārgo, Klient! Mēs vēlamies pateikt Jums PALDIES! Paldies par uzticēšanos, novērtējumu, pieredzi un paldies par līdzšinējo, kā arī nākotnes sadarbību! Šeit, uzņēmumā, ļoti augstu vērtējam Jūsu dotās iespējas mums darīt lietu, ko mīlam, un aizvien celt savu profesionalitātes un kvalitātes līmeni, darbojoties Jūsu uzņēmumos un novados. Mūsu ikdienas lielā rūpe ir un paliek apmierināts klients. …

AgroPlatforma podkāstā drošības sistēmu padomi

17.novembrī 2021

Reģioni, Risinājumi, Uzņēmumi

Videoprojekts Baltija tehniskais direktors Edgars Kazulis viesojas AgroPlatforma podkāstā, lai dalītos ar uzņēmuma pieredzi un ieteikumiem drošības sistēmās. Apspriedām tādu lauksaimiekiem un uzņēmējiem noderīgu informāciju kā: Cik aktuāli ir drošības risinājumi lauksaimniecības uzņēmumos? Spilgtas epizodes, kas ir atrisinātas ieviešot drošības sistēmas Kuri ir Latvijas nedrošākie reģioni, kuros stipri jāpiedomā par drošības risinājumiem? Ar ko Videoprojekts …

Videonovērošanas un drošības sistēmu vadības programmatūras

02.novembrī 2021

Risinājumi

Videoprojekts Baltija piedāvā dažādu ražotāju daudzfunkcionālas videonovērošanas un drošības sistēmu vadības programmatūras, dodot iespēju izvēlēties Jūsu drošības sistēmai piemērotāko risinājumu. Plaša spektra ražotāju videokameru, moduļu un ierīču pārvaldība, kā arī seju, transporta numurzīmju, konkrētu darbību atpazīšanas iespējas un analīze sniedz ievērojamu pievienoto vērtību. Luxriot EVO Saņemt piedāvājumu Luxriot Evo ir video pārvaldības sistēmas programmatūra, kurā …