Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Aprīlī Jelgavā tiks uzsākts pētījums, lai, izmantojot viedās tehnoloģijas, vēl detalizētāk pētītu satiksmes plūsmu pilsētas centrā un fiksētu gadījumus, kad pa Lielo ielu neatļauti pārvietojas kravas transportlīdzekļi vai autostāvvietās mašīnas tiek atstātas ilgāk, nekā to ļauj noteiktie ierobežojumi. Fiksējot šādus gadījumus, pašvaldības atbildīgie dienesti operatīvi saņems ziņojumu.

2020. gada pavasarī SIA “WeAreDots” un zinātniski tehniskā firma “LĀSMA” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi uzsāka realizēt projektu “Multiobjektu detektēšana un izsekošana transportlīdzekļu satiksmes novērošanai: 3D-LiDAR un kameras datu apvienošana”. SIA “WeAreDots” un “LĀSMAS” izstrādātais projekts tiek realizēts IT kompetences centra atbalstītā projekta gaitā, piesaistot Eiropas struktūrfondu līdzfinansējumu.

“Projekta mērķis ir izstrādāt jaunus informācijas tehnoloģiju risinājumus un pētīt viedo tehnoloģiju ieviešanu pilsētas transporta plūsmas kontrolei un analīzei, kas savukārt ļautu uzlabot transporta kustības plānošanu Jelgavā. Paredzams, ka pētījumā iegūtie dati pilsētā ļaus uzlabot ceļu satiksmes drošību un sabiedrisko kārtību,” skaidro Jelgavas domes priekšsēdētāja padomnieks attīstības jautājumos Signis Rīns.

Projekta gaitā ir uzsākta viedo tehnoloģiju uzstādīšana Lielajā ielā starp Akadēmijas un Pasta ielu, ko veic SIA “Videoprojekts Baltija”. “Tur būs izvietota 3D lāzera skenēšanas iekārta “LiDAR” un vairākas kameras. Ja kameras fiksēs garām braucošos transportlīdzekļus visās ielas joslās, tad skenēšanas iekārta noteiks garāmbraucošā transportlīdzekļa gabarītus. Tas nozīmē, ka iegūtie dati ļaus ne tikai noteikt kopējo transporta plūsmu Lielajā ielā, bet arī atsevišķi uzskaitīt kravas auto. Tāpat no kamerām iegūtie dati tiks apstrādāti ar mašīnatpazīšanas moduļa palīdzību, nosakot transportlīdzekļu tipu, numurzīmi un numurzīmes reģistrācijas valsti. Tā kā kravas auto pārvietošanās pa Lielo ielu nav atļauta, tad, fiksējot šādu auto, pašvaldības atbildīgie dienesti tiešsaistē nekavējoties saņems ziņojumu par fiksēto pārkāpumu, un tas ļaus operatīvi reaģēt,” skaidro SIA “WeAreDots” projektu vadītājs Egons Šolmanis.

Tāpat pētījuma laikā konkrētas stāvvietas Lielās ielas malās būs aprīkotas ar tehnoloģijām, kas ļaus fiksēt, vai automašīna stāvvietā neatrodas ilgāk, kā to ļauj noteiktie ierobežojumi. “Arī šajā gadījumā viedās tehnoloģijas fiksēs konkrēto transportlīdzekli, un, ja tas stāvvietā atradīsies ilgāk par noteikto laiku, informācija automātiski tiks nosūtīta pašvaldības atbildīgajai institūcijai,” stāsta E.Šolmanis.

Pētījums ilgs no aprīļa līdz septembrim. “Šobrīd tas ir tikai pētījums, taču tā laikā iegūtie dati ļaus pašvaldībai izdarīt secinājumus un lemt par šādu tehnoloģiju ieviešanu pilsētā,” tā E.Šolmanis.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Ziņas avots: jelgava.lv

Jūs varētu interesēt:

Talsu novadā papildina videonovērošanas kameru skaitu

17.janvārī 2021

Pilsētas, Reģioni, Risinājumi

Lai uzlabotu iedzīvotāju drošību un nodrošinātu sabiedrisko kārtību, aizvien tiek papildināts videonovērošanas kameru klāsts. Tās ir izvietotas ne tikai pilsētā, bet arī citviet novadā un ļoti palīdz gan Talsu novada pašvaldības policijas darbam, gan Valsts policijai. Lai uzlabotu iedzīvotāju drošību un sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, Talsu  novada pašvaldības policisti ciešā sadarbībā ar Valsts policiju aizvien aktīvāk …

Izgaismotais Skrīveru skeitparks

Skrīveru jaunajā skeitparkā ierīkots apgaismojums un videonovērošana

13.janvārī 2021

Reģioni

Jaunā skeitparka teritorijā pabeigta apgaismojuma ierīkošana, tagad sportotāji to varēs izmantot arī vakara stundās. Atgādinām gan, ka ziemā, kad laukumu klāj sniegs, tas nav piemērots aktivitātēm. Šoruden Skrīveros, Dzelzceļnieku ielā 5A, pabeigta skeitparka būve, šo projektu īstenoja Skrīveru biedrība “Baravikas”. Savukārt Skrīveru novada dome jau rudenī sakārtoja celiņu, kas ved uz šo atpūtas zonu, kā …

“Smaidīga” ātruma kontrole Iecavā

27.novembrī 2020

Reģioni

Lai uzlabotu satiksmes drošību, Iecavā Baldones ielā ierīkotas ātruma kontroles ierīces, kas informē braucējus par braukšanas ātrumu saskaņā ar izvietotajām ātrumu ierobežojošām zīmēm. Papildus fiksētajam ātrumam attiecīgi zaļā vai sarkanā krāsā uz ekrāna parādās arī smaidīga vai bēdīga sejiņa – tā vairāk orientēta uz mazajiem bērniem, kas varētu papildus motivēt savus steidzīgos vecākus braukt lēnāk. …